طرز تهیه لازانیا

طرز تهیه لازانیا

لازانیا، غذایی که احتمالا با شنیدن نامش آب از دهانمان جاری می شود اگر پنیر و سس ترانه

لازانیا، غذایی که احتمالا با شنیدن نامش آب از دهانمان جاری می شود اگر پنیر و سس ترانه هم به آن اضافه شود که هیچ فردی نمی تواند خود را در مقابل آن کنترل کند و چه خوب می شود که بتوانیم این غذای فوق العاده خوشمزه را خودمان درست کنیم و طرز تهیه لازانیا را بدانیم.

طرز تهیه لازانیا و سس مخصوص آن

لازانیا از خانواده پاستاها به حساب می آید که به طور ویژه ای محبوب می باشد یکی از دلایلی که می توان برای این محبوبیت اشاره کرد استفاده از پنیر پیتزا در طرز تهیه لازانیا است. این آموزش برای 4 نفر کافی می باشد. البته در قسمت مواد لازم اشاره شده که قارچ 100 گرم یا پنیر پیتزا 150 گرم این مقدار مواد استاندارد هستند اما شما می توانید به مقداری که علاقه دارید به مقدار آن اضافه کنید.

از قدیم گقتن خود لازانیا یک طرف سس مخصوص لازانیا یک طرف دیگر. اگر شما یک بار لازانیا را با سس امتحان کرده باشید دیگر امکان این که شما بدون سس مخصوص آن را امتحان کنید وجود ندارد البته که شاید کمی اغراق کرده باشم اما این یک واقعیت است

مواد لازم سس مخصوص

آرد سفید 1 ق.غ
کره 25 گرم
شیر 1 لیوان
نمک به اندازه کافی

ابتدا آرد را در در تابه ای با حرارت کم تفت می دهیم تا بوی خامی آرد گرفته شود در تابه ای دیگر کره را قرار می دهیم و منتظر می مانیم تا آب شود بعد از اینکه کره آب شد آرد تفت داده شده را درون تابه کره میریزیم این دو مواد را به همراه مقدار کمی نمک با هم مخلوط می کنیم تا مواد یکی دستی بدست آوریم.

موادی که در پیشرویتان دارید باید باید رنگ کاراملی به خود گرفته باشد اگر این رنگ را مشاهده کردید می توانید شیر را هم به موادتان اضافه کنید؛ دقت کنید که اضافه کردن شیر باید همزمان با همزدن مواد در تابه باشد زمانی که سس به غلظت مناسب رسید تابه را از روی شعله بر دارید تا خنک شود.

مواد لازم سس مخصوص

مواد لازم سس مخصوص

مواد لازم لازانیا

لازانیا 1 بسته
گوشت چرخ کرده 400 گرم
قارچ 100 گرم
پنیر پیتزا 150 گرم
پیاز 2 عدد
سیر 2 حبه
فلفل دلمه 1 عدد
رب گوجه 2 ق.غ
پودر آویشن به اندازه کافی
روغن مایع به اندازه کافی
نمک و فلفل به اندازه کافی

قبل از هر کاری باید فر را گرم کنید برای اینکار لازم است فر را روشن کنید و درجه حرارت آن را روی 180 درجه سانتی گراد قرار دهید پس از انجام این کار می توانید پیاز ها را پوست بگیرید سپس آن ها را به صورت نگینی خرد کنید. در تابه ای به همراه روغن تفت می دهیم می توانید سیر ها را پوست بگیرید و همراه با پیاز تفت دهید بعد از اینکه پیاز ها به رنگ طلایی درامدند و مواد خوب تفت داده شد باید گوشت چرخ کرده را به آن ها اضافه و به اندازه ای سرخ می کنیم که گوشت ها به خوبی تفت داده شوند.

در هنگامی که گوشت ها دارند سرخ می شوند می توانید قارچ ها را بشویید و به صورت حلقه ای دربیاورید سپس هنگامی که گوشت رنگش تغیر یافت و تشخیص دادید که گوشت به خوبی سرخ شده حرارت را ملایم کنید و قارچ ها را در تابه به مواد گوشت اضافه کنید. حال زمانی است که شما باید فلفل دلمه به صورت ریز ریز خرد کنید و آن را به مواد درون تابه اضافه کنید و موادی که تاکنون در تابه ریخته ایم را به خوبی هم بزنید در همان هنگام که دارید مواد را هم میزنید باید رب به همراه آویشن را اضافه کنید به مخلوط درون تابه “مواد لازانیا ” گویند.

مواد لازانیا را خوب زیر و رو کنید تا مواد منسجم شوند. حدود 1 لیوان به مواد اضافه کنید و منتظر بمانید تا مواد پخته شود و آب درون تابه بخار شود سپس گاز را خاموش می کنیم. حال زمانی است که به قسمت اصلی غذا یعنی پخت لازانیا می رسیم برای این کار کافی است در ظرفی مقداری آب ولرم بریزید و ورق های لازانیا را به مدت 3 دقیقه در آب قرار دهید تا نرم شود.

یک ظرف پیرکس انتخاب و درون آن را با قلمو آشپزخانه‌تان به خوبی چرب کنید کف ظرف را با یک سس مخصوص که از قبل درست کرده اید بپوشانید ورق های لازانیا را در کف ظرف می گذاریم به طوری که کاملا کف ظرف را بپوشانند سپس مایه ای لازانیا را روی لایه اول از لازانیا می ریزیم این کار را با دقت انجام دهید چرا که اگر مایه را زیاد بریزید زمان میل کردن از لازانیا بیرون میریزد.

بعد از اینکه مایه را به اندازه روی لایه اول ریختید بر روی مواد از سس مخصوص بریزید و سپس روی سس مخصوص هم، پنیر پیتزا بریزید تا آنجایی که علاقه دارید چرخه ورق لازانیا، مایه مخصوص، سس مخصوص و پنیر را ادامه دهید فقط در لایه آخر به این خاطر که این لایه خشک نشود ابتدا لایه لازانیا را گذاشته سپس سس مخصوص را بر روی آن می ریزیم و در آخر پنیر را به آن اضافه می کنیم البته روی پنیر کمی سس کچاپ ترانه را برای تزئین می ریزیم در اخر لازانیا را به مدت 10 تا 15 دقیقه در فر قرار می دهیم.

Leave a Comment