طرز تهیه سالاد الویه

طرز تهیه سالاد الویه

سالاد الویه یکی از محبوب ترین غذا های ایرانیان برای تولد ها و مهمانی ها می باشد. زمانی

سالاد الویه یکی از محبوب ترین غذا های ایرانیان برای تولد ها و مهمانی ها می باشد. زمانی که باید سریعا یک غذا را میل کنیم این سالاد الویه است که به داد ما می رسد اما بسیاری از افراد هنوز طرز تهیه سالاد الویه را نمی دانند؛ اما نگران نباشید ما در این مقاله به شما این آموزش را می دهیم. شاید برایتان جالب باشد که این غذا از غذا های معروف روسیه می باشد به طوری که غذای شب عید این کشور سالاد الویه است.

طرز تهیه سالاد الویه

سالاد الویه طرز تهیه های متفاوتی دارد و با وجود موادی که در آن استفاده می شود می تواند طعم متفاوتی بگیرد برای مثال بعضی افراد در این غذا هویج استفاده می کنند اما ما در این آموزش سعی کردیم تا از یک طرز تهیه استاندارد استفاده کنیم و همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که این سالاد برای 4 نفر کافی می باشد.

مواد لازم

سینه مرغ 1 عدد
تخم مرغ 4 عدد
خیار شور  نصف پیمانه
نخود فرنگی نصف پیمانه
سیب زمینی 2 عدد (متوسط)
سس مایونز ترانه به مقدار لازم
آب لیمو به مقدار لازم
پیاز 1 عدد متوسط
نمک، فلفل و زرد چوبه به مقدار لازم

در ابتدای کار باید سیب زمینی ها را شسته و سپس آن ها را در قابلمه ای به همراه تخم مرغ ها و مقداری آب پخته کنیم. دقت کنید که برای اینکه مواد زودتر پخته شوند، بهتر است زیر شعله را زیاد کنیم تا آب زود تر جوش بیاید و در نتیجه مواد هم زودتر پخته شوند. می توانیم تا زمانی که سیب زمینی ها و تخم مرغ ها پخته شوند سینه مرغ را هم آبپز کنید برای این کار کافیست مرغ را همراه با پیاز و مقداری ادویه مانند نمک و زرد چوبه به همراه آب در قابلمه ای دیگر بماند تا زمانی که پخته شود.

حال نمک، فلفل و مقداری آب لیمو به مواد اضافه کنید اما یکی از مهم ترین مواد الویه، سس مایونز ترانه می باشد که برای اینکه از نظر اقتصادی باشد می توانید سس های بزرگ ترانه مانند سس 500 گرمی یا سس پت (دو کیلویی) را تهیه فرمایید اکنون باید مواد را به خوبی مخلوط کنید تا ترکیبی یک دست به دست آید سپس مواد را در یخچال بگذارید تا به خوبه جا بیفتاد
Pin It

Leave a Comment