سس تک نفره فرانسوی بزرگ

سس تک نفره فرانسوی بزرگ همان مواد اولیه شناخته شده مرسوم را دارد، و ممکن است در نگاه اول این طور به نظر بیاید که تنها سس مایونز و کچاپ مواد تشکیل دهنده سس فرانسه هستند.

اما رب گوجه فرنگی از مواد اولیه به کارگرفته شده متفاوت در این سس است. علاوه بر آن از ادویه‌های مختلفی برای آماده سازی این محصول استفاده می‌شود که همگی طعم آن را عمیق تر و بهتر می‌کند. این سس پایه همیشگی خوردنی‌های مشهور ملل مثل غذاهای راحتی و فست فودهای دلچسب است.

سایر مواد اولیه این سس، سرکه ترشی، پوره خردل، پودر فلفل سیاه و نمک به همراه پودر پاپریکای غیر دودی برای طعم خوش عطر و ظاهر دلچسپ آن است. رنگ صورتی سس فرانسوی از رب گوجه و پودر پاپریکای آن ایجاد می‌شود.سس تک نفره فرانسوی ترانه

کارخانه سس ترانه از سال 1381 انتخاب محبوب بسیاری، برای مصرف‌های خانگی و رستورانی بوده است. سابقه طولانی این مجموعه در تولید انواع سس آن را به یکی از گزینه‌های همیشگی تبدیل کرده است. در ادامه توسعه خط تولید سس کچاپ، از محصولات برتر بعدی کارخانه ترانه، راه اندازی خط تولید سس فرانسه این مجموعه بوده است. در تولید این سس طبع ایرانی با ظرافت در نظر گرفته شده است.

بسته بندی ساشه ای مزایای بی شماری برایتان به همراه خواهد داشت. اول از همه این که احتمال هر نفوذ به بسته‌های سس تک نفره فرانسوی بزرگ صفر است. این نوع پوشش پرسی در فاز آماده سازی و کنترل کیفیت اولیه در آزمایشگاه به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. از طرفی در مرحله بسته بندی کاملا هواگیری می‌شود. این مراحل آماده سازی عمر مصرف سس فرانسه را بالا می‌برد و نگاه داری آن را برایتان آسان می‌کند.

سس تک نفره فرانسوی بزرگ با بسته‌های 40 گرمی در پکیج‌های 160 عددی در بازار برای مصرف کنندگان مختلف عرضه می‌شود. این نوع بسته بندی برای غذاهایی با پرشن بزرگتر یکی از بهترین چاشنی‌ها کناری است.

به خصوص اگر یک رستوران دار با شعبات متعدد باشید، با اطمینان خاطر از پکیج‌های 160 عددی این محصول استفاده خواهید کرد. سس تک نفره فرانسوی بزرگ در مقایسه با سس‌های هم گروه خود، مثل سس هزار جزیره، سبک تر است، برای همین تنوع استفاده از آن بالا است.

زادگاه این چاشنی خوشمزه، بعد از گذر از آرژانتین و شیلی در نهایت فرانسه است، اما سس خیلی سریع راه خود را به کشورهای آمریکای شمالی پیدا کرد و از ده 40 میلادی با سینی‌های غذاهای ساندویچی و سرخ کرده سرو می‌شده است.

سس فرانسوی از اوج محبوبیت آن، یعنی ده سال بعد و ده 50 میلادی، به هیچ بازه زمانی محدود نشده و چاشنی غذاهای بسیاری شده است. حتی به موازات تعداد خواهان غذاهایی که با این سس سرو می‌شوند روز به روز بیشتر و بیشتر شده است. با این اوصاف تهیه سس تک نفره فرانسوی بزرگ یک انتخاب دقیق و آینده نگرانه است.