سس مایونز تک نفره

اگر به طعم دهنده اکثر غذاها فکر کنید، چیزی که اول از همه به ذهن می‌آید سس مایونز است. سس مایونز تک نفره یا سس ساشه ای با ترکیبات متنوعی عرضه می‌شود و یکی از چاشنی‌های محبوب که می‌توان آن را با هر چیزی میل کرد.

راز اینکه سس مایونز با اکثر خوردنی‌های خوشمزه جور است، در مواد اصلی آن نهفته شده است. این سس در واقع یک امولسیون است که از ترکیب روغن گیاهی، زرده تخم مرغ و اسیدهایی مختلفی مثل آبلیمو و سرکه‌های مختلف تولید می‌شود.

در ترکیبات سس مایونز از طعم‌دهنده‌هایی مثل پودر خردل، پودر سیر و پیاز، روغن مایع گیاهی، سرکه سفید یا آب لیمو، فلفل سیاه و نمک، و طعم دهنده‌های طبیعی دیگر استفاده می‌شود.

به همین دلیل از سس مایونز برای تهیه خیلی از سس‌ها دیگر و چاشنی‌ها به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود. پایداری، بافت یکدست و طعم میانه سس مایونز را به یک طعم دهنده ضروری انواع برگرها تبدیل می‌کند.سس مایونز تک نفره ترانه

سس مایونز تک نفره ترانه که با عنوان سس ساشه ای شناخته می‌شود، در بسته‌های 20 گرمی و پکیج‌های 300 عددی به بازار عرضه می‌شود. این محصول یه انتخاب ایده‌آل برای رستوران‌های سریع سرو است. به آسانی می‌شود با سس مایونز تک نفره در کنار هر غذایی از مشتری پذیرایی مطلوب تری کرد.

بسته بندی سس مایونز تک نفره ترانه یک ویژگی سر آمد دارد و آن بازه مصرف بلند مدت است. علاوه بر آن برای نگهداری طولانی مدت این سس به امکانات زیادی نیاز ندارید. به آسانی بسته 300 عددی سس مایونز ترانه را در انبار محصولات خود ذخیره کنید. همچنین قیمت اقتصادی این محصول در مدیریت رستوران شما را همراهی خواهد کرد.

کارخانه سس ترانه از سال 1381 انتخاب محبوب بسیاری از رستوران دارها بوده است. سابقه طولانی این مجموعه در تولید سس مایونز آن را به یکی از گزینه‌های همیشگی تبدیل کرده است. در ادامه توسعه خط تولید سس کچاپ، محصول برتر بعدی کارخانه ترانه راه اندازی خط تولید سس مایونز بوده است. و در تولید آن طبع ایرانی با ظرافت در نظر گرفته شده است.

سس مایونز تک نفره تا 270 روز قابلیت ماندگاری دارد و تا این مدت ترکیبات آن در بهترین حالت ممکن هستند. بهترین مدت زمان مصرف سس مایونز شش ماه تا حداکثر یک سال است.

این سس چاشنی عالی انواع ساندویچ‌ها است. سس مایونز تک نفره با میزان اسیدی متعادل یکی از مطلوب ترین مزه‌های برای میان وعده‌ها است.