سس مایونز دبه ای کاهش یافته

میزان کلسترول در سس مایونز دبه ای کاهش یافته به حداقل رسیده تا شما با خیال آسوده آن را برای هر غذایی استفاده کنید. ترکیبات این سس با سس‌های هم گروهش فرق می‌کند و در تولید آن نوآوری هوشمندانه به کار گرفته شده است.

در مجموع مواد اولیه اصلی سس مایونز دبه ای کاهش یافته شامل 40 درصد روغن گیاهی کم وزن، چاشنی‌های اصلی مثل 3 درصد سرکه ترکیب شده با 0.2 درصد اسید سیتریک، 2 درصد نمک در وزن کل سس مایونز دبه ای کاهش یافته و جایگزین اصلی حجم قابل توجه از تخم مرغ با عنوان کمپلکس بتالاگلوبولین یا صمغ گیاهی فارسی به میزان 1 درصد حجم وزنی است. و در حدود 49 درصد این محصول از آب تشکیل شده است.

حتی مسیر تولید این سس کاهش یافته متفاوت است. این سس در مرحله اولیه پایدار سس مایونز دبه ای کاهش یافته ترانه - شرکت سس ترانه کنندهای گیاهی گوار و زانتان در آب خوب حل می‌شوند و بعد گذشت بازه زمانی مد نظر، ادویه‌های خشک با این مخلوط ترکیب می‌گردند.

کارخانه سس ترانه از سال 1381 انتخاب محبوب بسیاری از برای مصرف‌های خانگی و رستورانی بوده است. سابقه طولانی این مجموعه در تولید سس مایونز آن را به یکی از گزینه‌های همیشگی تبدیل کرده است. در ادامه توسعه خط تولید سس کچاپ، محصول برتر بعدی کارخانه ترانه راه اندازی خط تولید سس مایونز بوده است. و در تولید آن طبع ایرانی با ظرافت در نظر گرفته شده است.

تولید این محصول با دستگاه‌های پیشرفته‌ای انجام می‌پذیرد. به این صورت که بعد از میکس شدن مواد مایع با مواد خشک آن را در اولین دستگاه هموژنایزر آن هم با سرعت و دقت دقیق ترکیب می‌شود. دور دستگاه برای بدست آوردن ترکیبی یکدست در این فاز بسیار حیاتی است.

در قسمت دوم خط تولید سس مایونز دبه ای کاهش یافته، مواد روغنی، سرکه و اسید سیتریک به این مخلوط اضافه می‌شوند. اما بر خلاف سس مایونز معمولی که نیاز به تخم مرغ برای پیوند اسید و روغن در آن بالا است، در تهیه این سس مایونز دور 15000 دستگاه هموژنیزاسیون و صمغ فارسی که در بالا به آن اشاره کردیم وظیفه تخم مرغ را به خوبی انجام می‌دهند و نتیجه محصولی سالم برای مصرف مداوم است.

با توجه به این تفاوت‌ها، ممکن است ملاک‌هایی مثل مزه، رنگ، بافت و غلظت که شما مد نظر دارید قبل از انتخاب برایتان بحث برانگیز باشد. اما باید گفت که این پارامترهای مهم در تمام مراحل تولید و توزیع سس مایونز کاهش یافته به شدت بررسی می‌شوند. برای مثال برای کنترل چربی به ترکیب کلی میزان روغن گیاهی بازه‌ای حداکثر 3 گرمی را در 100 گرم این محصول دارد.