سس مایونز

سس مایونز پت

سس مایونز پت
وزن2kg
تعداد در بسته4 عدد

سس مایونز 500 گرمی

سس مایونز 500 گرمی
وزن500gr
تعداد در بسته16 عدد

سس مایونز 200 گرمی

سس مایونز 200 گرمی
وزن200gr
تعداد در بسته25 عدد

سس مایونز دبه ای پر چرب

سس مایونز دبه ای پر چرب
وزن8kg
سس مایونز دبه ای کاهش یافته
سس مایونز دبه ای کاهش یافته
وزن8kg
سس مایونز دبه ای کم چرب
سس مایونز دبه ای کم چرب
وزن2kg
تعداد در بسته4 عدد

 

سس مایونز فشاری

سس مایونز فشاری
وزن330gr
تعداد در بسته15 عدد

 

سس مایونز تک نفره

سس تک نفره مایونز
وزن20gr
تعداد در بسته300 عدد

ترکیبات سس مایونز در یک برند دوست داشتنی، با جزییاتی همراه شده که ممکن است کمتر به آن بر بخورده باشید. کارخانه‌های تولید کننده سس مایونز دستور ترکیبات خود را همواره به روز می‌کنند، تا تنوع مزه را در هر نوع بسته‌بندی بگنجانند.

با این وجود سفارش آنلاین و یا رفتن به فروشگاه و انتخاب یک سس مایونز خوش طعم، دیگر یک انتخاب سریع و راحت خواهد بود.

سس مایونز همیشه با یه ترکیب پایه‌ و دلچسب شروع می‌شود. مواد اولیه برای این نوع سس تر و تازه آماده‌سازی می‌شوند، که بسته به نوع سس مایونز آنها متمایز خواهد بود.  

جزییات ترکیبات سس مایونز

آن ترکیب اولیه برای مایونز، زرده تخم مرغ، ترکیبی از سرکه‌های میوه‌ای، ادویه و روغن گیاهی است. اما برند‌های خوش نام از این هم فراتر می‌روند و به این سس ترکیبات نامعمول مثل خردل نیز اضافه می‌کنند.

زرده تخم مرغ یکی از آن پایدار کننده‌های طبیعی است که سرکه و روغن را با یکدیگر مخلوط می‌کند. در این تخم‌مرغ لیستین وجود دارد که به صورت طبیعی به سس مایونز فرم و غلظت می‌دهد، و دیگر نیازی به مخلوطی شیمیایی برای شروع نیست.

برای تولید سس مایونز با غلظت کٍرمی که یکی چاشنی برای هر سالادی است، به طور معمول روغن سویا برای تولید صنعتی سس مایونز به کار گرفته می‌شود. در عین حال بسته به محصول نهایی از  انواع روغن دیگری نیز استفاده می‌شود.

سس مایونز کم چرپ ترانه یکی از این محصولات است، که درصد روغن و نوع در آن با سایر محصولات تفاوت دارد. در سس مایونز کم چرب ترانه دو ماده اصلی تغییر می‌کند.

اول آنکه به جای زرده تخم مرغ از سفیده آن استفاده می‌شود، و برای بافت کرمی روغن کانولا در این سس ترکیب می‌شود. این دو ماده اولیه چربی کل و انرژی نهایی را کاهش می‌دهد.

فرآیند تولید سس مایونز ترانه در کارخانه

ابتدا سس مایونز در تانکر میکس اولیه، با یکدیگر مخلوط می‌شود. در این مرحله دمای خط تولید از حساسیتی بالایی برخوردار است، زیرا ممکن است بافت تخم مرغ ناخواسته دچار تغییر شود. پس به شدت این جنبه تحت نظر گرفته خواهد شد.

در فاز بعدی برای یکدست شدن روغن و سرکه، این ترکیب از یک سری محفظه پمپ می‌شود. این محفظه‌ها دارای سوراخ‌های زیادی هستند و مخلوط در آنها دائم در حال چرخش است. پمپ مداوم در این مرحله باعث می‌شود تا محفظه‌ها خالی و پر شوند و مایع کرمی یکدست به دست بیاید.

در قدم سوم، تمامی ادویه‌جات اندازه‌گیری دقیقی می‌شوند. این طعم دهنده‌ها به درون تانکر میکس دوم پمپ می‌شوند. طعم دهنده‌های اضافه شده پودر سیر، پودر پاپریکا، و مواد شیرین کننده مثل انواعی از ساکارین طبیعی و نمک به مخلوط مایه اضافه می‌شوند. و نهایتا سس برای استرلیزه و بسته بندی شدن وارد خط دیگری می‌شود.

کنترل کیفیت سس مایونز ترانه

کارخانه سس ترانه کنترل طعم و مزه را در این قدم انجام میدهد تا محصول نهایی با کیفیت بالا آماده توضیع بازار شود. کنترل کیفیت یکی از بخش‌های حساس تولید است که در آن میزان اسیدی و شیرینی کلی و بافت آزمایش می‌شود.  

فاز توضیع سس مایونز ترانه

در مرحله چهارم، مقادیر اندازه‌گیری شده در بسته بندی‌های مختلف پمپ می‌شوند و برای فروش عمده سس مایونز و یا فروش خرد وارد واحد توزیع محصول می‌گردند.

پا به پای مراحل تولید مراحل توضیع سس مایونز نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. و می‌توان گفت کارایی و درستی مراحل توضیع یک زنجیره بحرانی را طی می‌کند.

برای آنکه هر نوع بسته بندی سس مایونز ترانه، با کیفیت مطلوب حمل و نقل شود، همواره چالش‌هایی پیش رو است. حتما اگر شما هم از مصرف کنندگان باشید همیشه در نظر دارید تا از سلامتی آن و چرخه تولید و عرضه مطلع باشید.

اول از همه دانستن مواد به کار رفته در سس مایونز مهم و اساسی است. این توضیحات که در بالا به آن اشاره شد، بر روی بسته درج می‌شوند. با این وجود دانستن دو عبارت برای مفید است. در لیست مواد اولیه، عبارت طعم دهنده‌ها، همان ادویه جات هستند که در بالا به آن اشاره کردیم.

و عبارت دیگر نگه‌دارنده‌ها هستند که در سس مایونز این مواد اکثرا طبیعی هستند. ترکیبات سرکه یکی از نگه‌دارنده‌ها هستند و علاوه بر آن از پتاسیم سربات و یا بنزنات برای حفظ بافت این محصول استفاده می‌شود.

 

مصرف سس مایونز

مصرف سس مایونز می‌تواند به یکی از با انعطاف‌پذیرترین چاشنی‌ها، هم برای مصارف رستوران‌ها و هم برای مصارف خانگی تبدیل شود.

اضافه کردن ادویه تازه و خشک مثل پودر چیلی دودی و یا ترشی‌های باب طبعتان می‌تواند مصرف سس مایونز را جز هر وعده‌ای کند. از مرغ رست شده تا پوره سیب زمینی و بلال آب‌پز، تجربه خوشمزه ترین طعم و مزه با اضافه کردن کمی سس مایونز به همراه ترکیبات خودتان، لذت را دو چندان می‌کند.

مصرف سس مایونز در رستوران هم می‌تواند کلید تفاوت شما با هر مکان دیگری باشد. با تغییراتی در سس مایونز برای هر آیتم منو، کسب و کارتان حال و هوای دیگری پیدا می‌کند.

قیمت سس مایونز

قیمت سس مایونز در فروش عمده به شدت به نفع شما خواهد بود. سس مایونز دبه‌ای ترانه در دو سایز 8 و 2 کیلوگرمی عرضه می‌شود. این دو انتخاب هم مناسب مصرف در رستوران‌ها و هم مطلوب ترین گزینه‌ برای خانه‌ها است.  

می‌توان قیمت سس مایونز ترانه از این هم اقتصادی‌تر کرد! این کارخانه تولید سس، بسته بندی‌های 500، 330 و 200 گرمی سس مایونز نیز به بازار عرضه می‌کند. با پرداخت هزینه کم می‌توانید این محصول را تر و تازه مصرف کنید.

فروش عمده سس مایونز ترانه

فروش عمده سس مایونز ترانه، و خرید عمده آن خرج‌ها غیر ضرروی را برای کسب و کارتان به حداقل می‌رساند. به صرفه بودن همه چیز به معنا رقابت کم در هزینه‌ها است.

خرید عمده سس مایونز ممکن است با چالش‌هایی همراه شود. ممکن است شرکای تجاری و یا واسطه‌ها، قیمت تمام شده محصولات یک شرکت را بالا ببرند. اما راه حل این موضوع به سادگی قابل حل است.

می‌توانید به طور مستقیم از پنل فروش عمده سس ترانه سفارش خود را ثبت کنید. این کار از شما حداقل زمان را می‌گیرد و می‌توانید همه چیز را با نیازهای خود را منطبق کنید. فقط کافی است در بخش توضیحات نیازهای خود را شرح دهید تا با شما تماس گرفته شود.

ادامه مطلب بستن